Gry z kasa fiskalna

Przedsiębiorcy prowadzący kampanię gospodarczą, w której zajmują kasy rejestrujące muszą wykonywać bardzo dużo wymogów. Drinkiem z nich istnieje cel posiadania papierowych rolek z kopiami paragonów przez wskazany w dobrym rozporządzeniu okres, który z 2013 rokiem uległ przedłużeniu.

https://www.grupa-wolff.eu/urzadzenia-dla-przemyslu/przesiewacze-wibracyjne/Przesiewacze wibracyjne | Przesiewacz wibracyjny | GRUPA WOLFF

Do 31 grudnia 2012 roku na zasadzie rozporządzenia Ministra Finansów z 2008 roku obowiązywał okres przejściowy zgodnie z którym kopie paragonów fiskalny powinien było wychowywać przez okres dwóch lat. Rozpocząwszy z początku roku 2013 przechowywanie paragonów z kasy fiskalnej uległ zmianie i został przedłużony na stan lat pięciu. Podatnicy rejestrujący sprzedaż na kasach finansowych w roku 2013 powinni zachować kopie paragonów dokumentujących sprzedaż za rok 2012 i 2011, natomiast wcześniejsze kopie paragonów można trwale zniszczyć. Natomiast muszą dbać i o tym, że zarchiwizowane kopie paragonów z 2013 roku muszą przechowywać aż do roku 2018, ze powodu na to, że czas pięcioletni miany istnieje z końca roku kalendarzowego, w którym upłyną termin płatności podatku. Dlaczego przechowywanie kopii paragonów fiskalnych ma okres pięciu lat? Przede ludziom ze powodu na ostatnie, że czas przedawnienia się zobowiązania podatkowego wynosi właśnie pięć lat. Stoi wiele obaw czy archiwizowanie kopii paragonów przez tak długi okres jest przydatne. Jednakże resort finansów uważa, że pięcioletni czas ma znaczenie dla prawidłowości rozliczeń podatkowych. Kopie paragonów są jedynymi dowodami, które dokumentują sprzedaż, jej część cenę i stawki podatkowe. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że mimo iż ustawodawca wskazał określony czas do archiwizowania kopii rolek z paragonami finansowymi więc nie wskazał sytuacje w której winnym być one noszone. Najtańsze kasy fiskalne kraków przechowują paragony w sytuacji papierowej.  Kasy droższe z rozbudowanym modułem są okazja archiwizacji elektronicznej paragonów. Należy jeszcze pamiętać, że nawet fakt likwidacji działalności gospodarczej w żaden szkoła nie zwalnia przedsiębiorcy z ustawowego obowiązku przechowywania kopii paragonów z kas rejestrujących.