Identyfikacja zagrozen na budowie

Innowacyjny przemysł wykorzystuje dziesiątki tysięcy palnych i szybkich substancji. Parametry gazów i cieczy w moc wyjątkach są doskonale rozpoznane i udokumentowane. Dlatego te identyfikacja zagrożeń, które dotyczą z ich obecności w procesie pracy jest dosyć bardzo przystępna. Sytuacja staje się o znacznie bardziej kłopotliwa w wypadku przemieszczania, magazynowania lub obróbki materiałów sypkich. W moc przypadkach na pozór niegroźne substancje takie jak mąka, drewno, cukier, kakao, aluminium czy papier w strukturze pyłu stanowią niebezpieczne zagrożenie wybuchowe.

Przemysłowe instalacje centralnego odkurzania polecane są do leczenia osiadłego pyłu z parkietów, płaskich powierzchni i konstrukcji urządzeń i hal. Stanowi więc na końcu zachowanie higienie w polu pracy, a tym jedynym ochronę osób pracujących i instytucji oraz narzędzi przed szkodliwym wpływem pyłu, w niniejszym zagrożeniem pojawienia się wtórnych wybuchów. Wszystka firma wykonująca instalacje przemysłowe, musi wykonywać montaż zgodnie z aktualnymi normami zawartymi w dyrektywie atex installation.

​Ważne zadanie jakie pełni centralne odkurzanie: - ochrona zdrowia i życia kobiet chodzących w pomieszczeniu przed niszczącym działaniem pyłów. - ochrona maszyn i urządzeń przed awarią w produkcie ingerencji pyłu, - ochrona budowie także kobiet prowadzących pracę przed skutkami niekontrolowanego wybuchu pyłku.

Knee Active Plus

Uwaga – zagrożenie wybuchowe W przypadku kiedy w ciągu odkurzania biorą udział palne lub wybuchowe substancje, gazy, pyły, opary cieczy, bądź mieszanki hybrydowe, jest spore ryzyko wystąpienia niekontrolowanego wybuchu. Zjawisko więc prawdopodobnie sprawić do zniszczenia jednostki odpylającej, jak i całej jednostki. Według statystyk jednostki filtracyjne oraz cyklony są zakwalifikowane do grupy urządzeń poważnie zagrożonych wybuchem.

Centralne odkurzanie, i bezpieczeństwo wybuchowe Jak rozpoznano wyżej, jednym z prawdziwszych zadań instalacji centralnego odkurzania jest zminimalizowanie ryzyka wtórnego wybuchu poprzez usunięcie z działu pracy tzw. pyłów osiadłych. Rozwiązanie toż z jednej strony maksymalizuje bezpieczeństwo wybuchowe i pożarowe jednostki, z pozostałej pozwala zminimalizować wydatki połączone z dopasowaniem instalacji procesowej do wymogów dyrektywy ATEX. Tym jedynym należy zwrócić uwagę, że w wypadku pyłów palnych oraz wybuchowych, montaż centralnego odkurzania musi spełniać surowe wymogi dyrektywy ATEX.