Stosunki miedzynarodowe z rosja

Kontakty międzynarodowe są bardzo średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w branżach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, zaś nie po kilku miesiącach, kiedy toż pozostawało wcześniej. Jednak można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Drogę na drugi kraniec świata nie ma już lat, ale wystarczy zaledwie parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wyciągnięcie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo innych możliwości współpracy. Wyjazdy zagraniczne stały się większe oraz dostępniejsze, i co wewnątrz tym chodzi - także bardzo częstsze. Obecnie bez kłopotu można otrzymać się na pozostały kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie odmienna tradycja także inne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot i silna wylądować w Azji, w Afryce albo na ciekawej wyspie. Dostosowuje się także sytuacja polityczna na świecie. Po dokonaniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Grup Europejskiej a każdy jej człowiek może swobodnie podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, jaka wymaga zdobyć nowe rynki zagraniczne, wiele zyska na utrzymaniu odpowiedniego pośrednika, który właśnie przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle poważne są w obecnym przykładzie tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może podbić targi międzynarodowe, bezpośrednio docierając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w polskiej fabryce przebiegnie znacznie zdecydowanie w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać także spotkania polityczne na okresie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To ważne w wielkich negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zaważyć na szczęściu transakcji.